Laat je niet beetnemen

Vandaag stond zowel in De Morgen als in De Standaard een artikel over de centrale examencommissie. Twee punten in dat artikel klopten:
  • het aantal leerlingen dat deelneemt, stijgt.
  • meer mensen kiezen voor TSO en BSO dan voor ASO
Geen van beide artikels (die overigens zowat identiek zijn) probeert te verklaren waarom meer mensen kiezen voor TSO en BSO en waarom dat een probleem is. Ten slotte, en dat is werkelijk onvergeeflijke onzin, staat er "ongeveer 10 procent van de kandidaten die deelnemen aan de examens slaagt niet". Met andere woorden: 90% slaagt wel??? De magere cijfers van 2005 (door iedereen raadpleegbaar - p.25) tonen duidelijk aan dat maar ongeveer 1/6 slaagt en van die ene weet je absoluut niet hoeveel pogingen die al achter de rug heeft. Wie durft schrijven dat 90% slaagt per zittijd, draagt alleen maar bij aan de hardnekkige mythe dat de examencommissie een extreem gemakkelijke manier is om een diploma te halen. Er zijn zo al genoeg jongeren die aan de examencommissie beginnen met dat idee en die daardoor alleen nog maar meer verloren lopen. Ze knoeien een jaar of twee, hebben dan nog altijd geen diploma en haken dan toch ook daar af.

Denken dat examencommissie een makkelijke manier is om een diploma te behalen is totaal fout. Het vereist discipline, organisatie en veel motivatie. Als je dat allemaal hebt en je bent overtuigd dat je zelf wat aan je vorming en opvoeding actief wil doen dan kan je deze keuze maken. Het grote voordeel van deze manier van studeren is dat het een zeer goeie voorbereiding is op een hogere studie en dat komt juist door die vereiste manier van zelf het heft in handen te moeten nemen. Komt er geen hogere studie dan is het vast en zeker een goede voorbereiding op je latere beroepsleven, daar is er namelijk ook niet altijd iemand om je handje vast te houden zoals op school. Voordeel is ook dat je niet afhankelijk bent van een bepaalde schoolmentaliteit maar vrij je eigen weg kan bepalen; een voordeel en tegelijkertijd een nadeel, dat hangt helemaal af van je eigen persoonlijkheid.

 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

Edulogos vzw voorziet in technische en operationele steun aan internationale onderwijsprojecten.

Sinds ons ontstaan in 2007:

  • hielpen we meer dan 200 mensen met hun voorbereidingen voor de centrale examencommissie
  • steunen we een school voor mentaal gehandicapte kinderen in SyriĆ«
  • steunen we een educatief project in Senegal

Edutweets

  • Watching MadMen. Interesting. Harsh. 1 day 23 hours ago
  • Interactieve lessen over evolutie (Engelstalig): http://bit.ly/9gzLVW 3 days 8 hours ago
  • Schema's maken in een handomdraai: http://bit.ly/6Xyu29 5 days 1 hour ago
  • Is het onrechtvaardig dat verschillende scholen verschillende deliberatiecriteria gebruiken? http://bit.ly/cD1jDl 5 weeks 2 days ago
  • Tijdens Google Summer of Code 2010 wordt er gewerkt aan #geogebra. 6 weeks 5 days ago